2,5 YAŞINDAN ÖNCE KREŞ ZARARLI MI?

0
161

Geçenlerde, Paps Parenting School’un Kurucularından, Pedagog & Psikolojik Danışman, Tansu Oskay ile çok keyifli bir söyleşi yaptık. Kendisini arama ve gitme sebebim, birkaç hafta önce çalışmak zorunda olan annelerin çocuklarını kreşe göndermelerinin mi, yoksa bir yakın gözetiminde bakıcıya bırakmalarının mı daha doğru olduğunun cevabını arayışımdı. Yayınladığım yazı sonrasında, geri bildirimde bulunmadığımdan, birçok anneyi de cevabı heyecanla beklerken buldum. Dedim ki, madem annelerin kafasında bir soru işareti yarattım, cevabını da işin uzmanından almak ve yayınlamak boynumun borcu…

Konuya girmeden önce sizlere biraz Tansu Oskay’dan ve Paps Parenting School’dan bahsetmek istiyorum.  Aslında hepimizin tanıdığı, bildiği gibi, Tansu Oskay, işinde başarılı bir Pedagog ve tatlı mı tatlı, güzel mi güzel, iki çocuklu bir anne.

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirerek eğitim ve pedagoji alanında uzun yıllar terapi merkezi ve eğitim kurumlarında çalıştıktan sonra “PAPS Parenting School”  adlı Pozitif Psikoloji yaklaşımlı ilk Ebeveyn Akademisi’ni kurdu.  Burada Aile ve Çocuklara yönelik Danışmanlık Hizmeti ile birlikte, seminer ve projeler yürütmekte,Oyun terapisti, Aile terapisti ve Psikodrama terapisti olarak çocuklarla ve ebeveynlerle seanslarını sürdürmekte, anne-babalara koçluk vermektedir. Kurumsal Seminer ve Eğitimorganizasyonlarında yer almanın yanında, markalara, medya, sağlık, eğitim alanındaki kuruluşlara, çalışmalarında danışmanlık desteği sağlamaktadır.

melinasmom.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here