INTERNATIONAL’DAN “Ebeveyn Koçluğu Eğitimi”

0
153

Sizlere bu hafta katıldığım ve inanılmaz keyif aldığım bir etkinlikten bahsetmek istiyorum. Ebeveyn Koçluğu Eğitimi! 6 Kasımda başlayacak olan, 3 gün süren bu eğitimi, 3 saat içinde sıkıştırılmış bir şekilde aldık ve tanımaya çalıştık. Gerçekten çok keyifli ve verimli geçen bu eğitimde, hepimiz çocuklarımızın yapısını daha yakından tanıma ve onlara nasıl davranmamız gerektiğini anlayabilme fırsatını bulduk.

Peki nedir bu Ebeveyn Koçluğu Eğitimi? Anneler bu eğitimi aldıklarında ne kazanacaklar? Nasıl bir fayda görecekler?

“FLOW COACHİNG INTERNATİONAL, TÜRKİYE’DE EBEVEYNLERİN ÇOCUKLARIYLA DOĞRU İLETİŞİM KURABİLMELERİ KONUSUNDAKİ EĞİTİM İHTİYACINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK, AMERİKA’NIN EN YETKİN EBEVEYN KOÇLUĞU ENSTİTÜSÜ (ACPI) İLE İŞBİRLİĞİNE GİTTİ. FLOW, “EBEVEYN KOÇLUĞU” KONUSUNDAKİ BİRİKİMİNİ DOĞRU EBEVEYNLER OLMA YOLUNDA BİLGİ SAHİBİ OLMAK İSTEYEN TÜM ANNE BABALARA AKTARMAYA HAZIRLANIYOR. TÜRKİYE’DE İLK KEZ DÜZENLENECEK VE 3 GÜN SÜRECEK EĞİTİM 6 KASIM’DA BAŞLIYOR.”

Program, ebeveynlere dört ana karakter özelliğinin anlatılması ile başlıyor. Bunlardan birine ya da ikisine uygunluk gösteren çocuğa karşı, ebeveynlerin nasıl davranması gerektiği konusunda nokta vuruşları içeren bilgiler aktarılıyor. Bu dört karakterin her birini, nasıl dinlemek, nasıl gözlemlemek ve nasıl başarıya ulaştırmak gerektiği konusundaki püf noktalar ailelere aktarılırken, çocuğun doğuştan getirdiği karakter özellikleri de masaya yatırılarak doğru davranış modelleri gösteriliyor.

Flow Coaching International Akademik Direktörü Talyaa Vardar, Tüm çocukların kendi getirdikleri özellikleri ile daha bebeklikten itibaren bizlere karakterleri hakkında ip uçları verdiğini söylüyor. İşte bu noktada, her birinin karakter özellikleri dikkate alınarak, doğru yaklaşım tarzı uygulanarak yetiştirilirlerse, ileride daha başarılı bireyler olabilme ihtimalleri artıyor.

“Ebeveyn Koçluğu” eğitimine, çocuklarıyla etkin ilişki kurmayı arzulayan anne-babaların yanı sıra ebeveyn koçluğu konusunda kendisini geliştirmek isteyen koçlar da katılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here