1 YAŞ DOĞUM GÜNÜ HAZIRLIKLARI

0
293

Anneliğe giden yol, benim için hayli uzun ve yıpratıcıydı. Bu yolculukta, umutsuzluğa kapıldığım, daha fazla devam edemeyeceğimi düşündüğüm, hatta dibe vurduğum anlar oldu.

Hamileliğim süresince yaşadığım nice zorluk sebebiyle, bebeğimi kucağıma aldığım ana kadar, anne olacağıma tam anlamıyla inanamadım.

Bu zorlu sürecin sonunda, uğruna yıllarca çabaladığım, her acıya göğüs gerdiğim çok özel bir varlığı, Melina’mı kollarıma aldım. Küçük mucizeme bakarken, uğruna nice zorluklar aşılmış olsun ya da olmasın, her anne için, bebeğinin çok özel olduğunu biliyorum.

Bebeğimi beklerken ve sonrasında yaşadıklarımın, benzer dönemlerden geçmekte olanlar için yol gösterici olacağına inanıyorum.

Atlattığım süreci özet halinde paylaştığım blog’umda, alanlarında uzman olan Bir Tüp Bebek Doktoru, bir Perinatolog ve bir Hematolog ‘un bilimsel makalelerine yer verecek, aynı zamanda Melina’ma kavuşma sürecinde bana çok faydası dokunan yazar Seda Diker ile Nefes Koçu Nevşah Fidan’ın yazılarıyla da sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.

Melina’nın gelişim aşamalarını eğlenceli bir dille aktarırken, Pedagog arkadaşımın konu hakkındaki yazılarının bağlantılarını da sitemden vererek, sizleri, doğru yönlendirmeye çalışacağım.

melinasmom.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here